Stowarzyszenie Projekt Strzybnica

Społeczność

Projekt Strzybnica to grupa ludzi, którzy mają pomysł i potrafią go urzeczywistnić. Znudzeni czekaniem na cokolwiek sami wzięliśmy się do roboty. Osób stowarzyszonych dwadzieścia.

 
Jestes tutaj:Home arrow News arrow Młoda historia o tworzeniu fotografii...
 • Decrease font size
 • Default font size
 • Increase font size
 • default color
 • green color
 • blue color
Młoda historia o tworzeniu fotografii... PDF Drukuj Email
Redaktor: Fugazi   
27.03.2008.
Narybex Młoda historia o tworzeniu fotografii...

2007 roku w gimnazjum nr 5 w Rybnej pod nazwą NARYBE`X została utworzona przez Stowarzyszenie Projekt Strzybnica  grupa młodych i zdolnych  ludzi chcących poznać tajniki fotografii. 
Pod czujnym okiem prezesa SPS realizowała autorski program opiekuna obejmujący cotygodniowe zajęcia dotyczące zarówno teorii fotografii, historii jak również prac praktycznych.

Młodzież pracowała tradycyjnymi technikami fotograficznymi ucząc się poprawnie określić rodzaj i charakter światła. Odpowiednio naświetlić negatyw by po chwili go wywołać. Dzięki temu mogli przekonać się jak czasochłonny jest to zabieg. W kolejnych etapach poznali zasadę kopiowania zdjęć w procesie pozytywowym.

Przez te kilka fascynujących dla nich  miesięcy powstały zdjęcia zasługujące na to, by pokazać je szerszemu gronu.

Zdjęcia te obrazują wszystkie dostępne miejsca w budynku szkoły i jego okolicy jak również samych członków Narybe'x. Ukazują również postęp jaki przez ten krótki czas dokonał się w nich samych.

Stowarzyszenie Projekt Strzybnica pragnie nadal kontynuować w przyszłym roku szkolnym program fotograficznej edukacji o nazwie Narybe'x. Jest to jednak uzależnione od dobroduszności sponsorów, którzy na ten cel są skłonni przeznaczyć jakiekolwiek środki finansowe.

Na najbliższej Tarnogórskiej sierpniowej imprezie współorganizowanej min. przez Stowarzyszenie Projekt Strzybnica, grupa NARYBE'X  pragnie zaprezentować swe prace szerszej Tarnogórskiej publiczności.

Przedsięwzięcie to oszacowane jest na kwotę 500 zł nieosiągalną dla gimnazjalistów z NARYBEX'u -  a zapewne niewielką dla potencjalnego sponsora. W związku z tym zwracamy się do ludzi popierających inicjatywę NARYBE'X o wsparcie finansowe w wyżej wymienionej kwocie, umożliwiające  prezentację zdjęć na wystawie fotograficznej.

Więcej o Narybe'x w zakładce Projekty  a tam: Gimnazjum nr. 5  oraz ŻYWA LEKCJA  #  1

Zainteresowani proszeni są o kontakt tel. 501426081 lub mailowy Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zmieniony ( 06.06.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Zobacz więcej

GALERIA Projektu
Galeria

Przegladaj zdjęcia w
galerii Strzybnicy. 

OSTATNIO Dodane
Ostatnio dodane

Kliknij tutaj aby zobaczyc ostatnio
dodane zdjęcia.

 


PROJEKT Gwarki 2010

Gwarki

Dokument Projektu:
Gwarki 2010.
Zdjęcia

FORUM Dyskusyjne
Forum

Podyskutuj na
forum ...

 

TARNOWIDZ Festiwal
Tarnowidz Oficjalna strona

 


Galeria NARYBE'x

Narybex

Galeria zdjec grupy
Narybe'x

Polecamy

Fugazi
Adam Ordon - Galeria zdjęć
Projektant Projektu Strzybnica. Galeria między innymi fotografii koncertowej oraz architektonicznej. Zapraszamy serdecznie! 
 

Fotoakcje

 • FOTOAKCJE - Zdjęcia z Fotoakcji.
  Galerie zdjęć z naszych Fotoakcji
 • Grupowe foto .03 - Marzec 2008
  To juz trzecia fotoakcja Grupowe Foto zorganizowana przez Stowarzyszenie. Tym razem przyszlo ponad 60 osob! Wszystkim obecnym bardzo dziekujemy i zapraszamy na nastepny rok!
 • ŻYWA LEKCJA#1 - Marzec 2008
  Dnia 23.III.2008 grupa Narybe'x (uczniowie z Gimnazjum nr. 5 w Rybnej) biorący udział w fotoakcji wykonali 20 portretów mieszkańcom Żółtych bloków w Strzybnicy przy ulicy Zagórskiej w ramach Żywej lekcji # 1 - PORTRET

 


Nowe kierunki

NOWE KIERUNKI Poszukujemy ludzi działających w różnych dziedzinach, którzy poprowadzą kolejne grupy działające w ramach projektu. Ludzi, którzy chcą z innymi
się dzielić swoją wiedzą, umiejętnościami i czasem.

statystyka